MUŽI - VÝSLEDKY | | MUŽI A+B | AKTUALITY

ÁČKO ZAŽILO SNOVOU PREMIÉRU VE 3. LIZE

POVLTAVSKÁ FA - PETŘÍN PLZEŇ "A" 2:3, Č. KRUMLOV - PETŘÍN "B" 3:0
Na oba dva naše mužské týmy čekaly velmi těžké premiéry ve 3. a 4. lize. Áčko dvakrát ve Štěchovicích prohrávalo, ale i přesto jsme si fantastickým obratem v posledních 5-ti minutách zajistili 3 body. Béčko má za sebou dlouhý výlet do Krumlova, kde nastoupila sestava s věkovým průměrem pod 20 let. Kluci sice statečně bojovali, ale na úvodní body ve 4. lize to nestačilo.

3. ČESKÁ FOTBALOVÁ LIGA, SKUPINA "A" - 1. KOLO - 11.8.2024 od 17:00, hřiště Štěchovice

POVLTAVSKÁ FA - PETŘÍN PLZEŇ
2:3

BRANKY
46' - Demeter
86' - Demeter
90' - Demeter

SESTAVA
Suchý - Treml (80' Tříska), Nový, Maxa, Klich (61. Vanc) - Krůta, Lisý (46' Heller), Zajíček, Vanc (60' Plecitý), Demeter (90' Kulišan) - Frank (60' Šimáně)

+ Edelman, Hofman

FOTKY ZE ZÁPASU

Petřínský A-TÝM ovládl minulý ročník DIVIZE "A" a vysloužil si tak postup mezi třetiligovou smetánku. Po nepříliš vydařené přípravě, kdy trenérům scházelo z různých důvodů vždy 10-15 hráčů z celého kádru, nás čekal výjezd k řece Vltavě, kde jsme se na hřišti Štěchovic utkali v premiérovém zápase Petřína ve 3. lize proti Povltavské Fotbalové Akademii. Náš soupeř skončil v minulé sezóně ČFL na 3. místě a nás tak nečekalo nic jednoduchého. Trenér Vodrážka před utkáním postrádal až 5 hráčů ze základní sestavy, která nejčastěji nastupovala v postupovém jaru v divizi (Bednář, Vohrna, Provod, Kohout, Vodrážka J.) a i přesto jsme již od začátku zápasu začali diktovat tempo hry.

Domácí mužstvo se už od prvních minut soustředilo především na pevnou defenzivu, kterou doplňovali velmi kvalitním a rychlým přechodem do útoku kde měli opravdu výborné individuality. To vše doplňovali dobře zahrávané standardní situace, ze které také přišel ve 23. minutě jejich první gól. Naši borci se však nezalekli a i nadále byli tím týmem, který se snažil víc držet na míči. Spolupráce Klicha s Krůtou na pravé straně skončila nakonec u druhého jmenovaného, který u lajny nasadil housle domácímu obránci a předložil krásný míč Demeterovi, který se ve 42. minutě nemýlil - 1:1.

Do druhého poločasu jsme nastoupili také velmi aktivně a domácí jsme často dostávali pod tlak. Ti však z jednoho z protiútoků dokázali velmi rychle přenést hru a po skvělé kombinaci zakončoval domácí kanonýr Novák hlavou na 2:1. Obraz hry se nějak extrémně neměnil ani poté a na obou stranách byla vidět řada nebezpečných situací. V poslední 5-ti minutovce, kdy náš tlak dost sílil a domácí se již pouze bránili, přišli dva důvody k naprosté petřínské euforii. Nejprve si v 86. minutě našel skvělý roh Krůty hlavou Demeter, čímž vyrovnal na 2:2  a poté se již v nastavení velmi dobře zachoval ve vápně Tříska, který prodloužil míč na Demetera a ten zkompletoval hattrick + nás tím poslal do konečného vedení 2:3.

Suma sumárum - fantastický úspěch. První zápas ve 3. lize proti velmi těžkému soupeři na jeho půdě, dvakrát v nepříznivém stavu a i přesto vezeme z našeho premiérového zápasu 3 body! Fantastická práce kluci a jen tak dál... Bude obrovsky důležité a zároveň těžké obhájit toto vítězství v domácím zápase proti Chomutovu.