MUŽI - VÝSLEDKY | | VÝSLEDKOVÝ SERVIS | MUŽI A+B

ÁČKO MÁ ZA DVA ZÁPASY V 3.ČFL 4 BODY A BÉČKO BERE PRVNÍ BOD

PETŘÍN PLZEŇ "A" - CHOMUTOV 1:1, PETŘÍN "B" - PŘEŠTICE 3:3
Naše muže čekali první domácí zápasy v tomto ročníku a celý víkend se nesl v duchu soubojů čtyř nováčků. Béčko odehrálo svůj zápas již, už tradičně, v pátek od 18:00 v krajském derby proti Přešticím. Vyrovnaný zápas skončil nakonec přestřelkou 3:3. A-TÝM přivítal vítěze druhé skupiny Divize - FC Chomutov a byla z toho vcelku zasloužená remíza 1:1.

3. ČESKÁ FOTBALOVÁ LIGA, SKUPINA "A" - 2. KOLO - 17.8.2024 od 10:15, hřiště Petřín

PETŘÍN PLZEŇ - FC CHOMUTOV
1:1

BRANKY
65' - Demeter

SESTAVA
Suchý - Treml, Nový, Maxa, Klich - Krůta (81' Vohrna), Lisý, Zajíček (89' Kacerovský), Vanc (60' Plecitý), Demeter (81' Šimáně) - Frank (60' Provod)

+ Edelman, Heller

Náš elitní mužský tým se představil poprvé ve 3. lize na domácí petřínské půdě. Ve 2. kole šlo o souboj dvou mistrů a dvou nováčků. Náš soupeř FC Chomutov s sebou přivezl například autora více než 50-ti ligových gólů Michala Škodu nebo trenéra Tomáše Smolu - exligového útočníka Baníku nebo Opavy. Před zápasem proběhl slavnostní akt, kdy jsme pogratulovali dvou významným osobnostem petřínského fotbalu. Předseda spolku Zdeněk Pfleger a předseda fotbalového oddílu Jiří Bednář oslavili v průběhu léta kulaté narozeniny. Od našeho klubu a od pana radního Tomáše Morávka dostali hmotné dary a přes 300 diváků je ocenilo velkým potleskem.

Již od začátku zápasu bylo jasné, že ani jeden tým se nebude hnát do velkého presinku a bude se soustředit hlavně na pevnou defenzivu. Několika-minutové pasáže, kdy se oba celky střídaly v převaze na míči, byly k vidění téměř celý zápas. V 1. poločase se Chomutov dostal do nebezpečnější situace snad jen jednou, ale bohužel jí dokázal využít a vedl 1:0. I přes nepříznivý výsledek 1. poločasu jsme v něm 100% zvítězili na gólové šance, když například tyčku nastřelil Klich, Demeter hlavičkoval z metru do hostujícího brankáře a další cca 3 situace byly neméně nebezpečné.

Ve 2. poločase bylo znát, kdo se chce v zápase výsledkově dotáhnout a kdo doufá v udržení výsledku. Naši borci měli větší územní převahu a opět jsme hrozili ze standardních stiuací, kdy po jedné z nich vytahoval hostující stoper balon z brankové čáry hlavou na břevno. Náš tlak vyústil až v kombinaci Zajíčka, který poslal zdánlivě dlouhý pas do vápna na Krůtu, ten ale na čáře ve vápně šikovně vydoloval míč, dostal se před stopera a ten ho následně fauloval - penalta. K penaltě se postavil, z minulého zápasu tří-gólový, Aleš Demeter a nemýlil se.

Do konce zápasu byly vidět z naší strany ještě nějaké nebezpečné situace a hosté hrozili z neúspěšných střel z dálky. V závěru se však hosté středem prokombinovali až do našeho vápna, kde jejich útočník obešel Suchého a míč vykopávali na dvakrát z branky Lisý a Nový. Vzhledem k výše uvedenému se tak konečná remíza jeví jako zřejmě zasloužená. Naše Áčko tak pokračuje ve výborném vstupu do 3. ligy, kdy jsme ze 2 úvodních zápasů ani jednou neprohráli a máme 4 body.

Další zápas nás čeká již ve středu, kdy se v rámci MOL Cupu střetneme s domácí Březovou od 17:30. O dalším víkendu na nás vyšel volný los a k příštímu utkání v rámci 3. ligy se tak postavíme až ve středu 28.srpna - doma v derby proti Jiskře Domažlice.