MUŽI - VÝSLEDKY | | VÝSLEDKOVÝ SERVIS | MUŽI A+B

BÉČKO POPRVÉ VYHRÁLO A ÁČKO VE VELVARECH PADLO

VELVARY - PETŘÍN PLZEŇ "A" 1:0, J. HRADEC - PETŘÍN "B" 1:4
Áčko se v sobotu představilo na hřišti Velvar, kam se před sezónou přestěhoval skoro celý tým Robstavu a i když jsme nakonec po bodu sahali až do posledních vteřin, odjeli jsme s prázdnou. Bégo čekal zápas posledního s předposledním a kluci jej v dalekém Jindřichově Hradci zvládli na jedničku.

3. ČESKÁ FOTBALOVÁ LIGA, SKUPINA "A" - 5. KOLO - 7.9.2024 od 14:30, hřiště Velvary

VELVARY - PETŘÍN PLZEŇ
1:0

BRANKY

SESTAVA
Suchý - Trojovský, Nový, Flachs (90' Maxa) - Treml, Lisý, Bednář (83' Zajíček), Klich (63' Heller) - Provod, Vohrna (63' Demeter), Krůta (63' Plecitý)

+ Petr

V 5. kole třetí nejvyšší české fotbalové soutěže jsme se utkali v poněkud, když vezmeme všechny okolnosti dohromady, zvláštním zápase. Před sezónou se téměř celý tým Robstavu (Plzeňský kraj) "přestěhoval" do Velvar, kam jezdí hrát svoje domácí mistrovské zápasy. Jak my, hosté, tak i drtivá většina domácích hráčů vyrazila tedy v sobotu v poledne z Plzně do Velvar na mistrák autobusem.

Hráči Velvar již od samotného začátku zápasu ukazovali, že se na špičce tabulky nedrží omylem a kvalita byla na jejich straně znát. Nám se podařilo párkrát v 1. poločase ohrozit našeho odchovance, brankáře Hrabačku, ale v největší šanci ho před bránou zastoupil při střele Provoda domácí obránce. Velvary se za 1. půli dostali k několika velkým šancím, ale kombinace věcí jako brankář Suchý, štěstí, nekvalita zakončení nebo naše obranné zákroky, dovedla nakonec stav 0:0 až do konce poločasu.

Ve 2. poločase se obraz hry téměr nezměnil, my jsme chtěli hrozit především rychlým přechodem do útoku a domácí se snažili svůj tlak proměnit v góly. Rozháranější fáze zápasu, ke které nepřispěly ani na obě strany nepřesné výroky sudího, vyvrcholila v 77. minutě. Naši hráči se marně hlásili o odkop od brány, ale rozhodčí nařídil rohový kop, po kterém se balón odrazil na vápno, kde jsme bohužel vůbec nezachytili domácího hráče a ten poslal z voleje míč do naší sítě. Konec zápasu se nesl v duchu naší maximální snahy o vyrovnání, ve vápně jsme se dostali i k pár velkým šancím, došlo tam ke dvoum tvrdším zákrokům, ale "Hráběho" jsme nakonec prostě neprostřelili, i proto, že v té největší šance ho trefil míč na čáře do nohy a bylo po nadějích.

KOMENTÁŘ TRENÉRA RADKA VODRÁŽKY:

Dneska začnu takovou polemikou , když použiju hlášku z filmu Černí baroni... "zdá se mi to volajaké absurdné". Je to pár týdnů co jsme postoupili do 3. ligy - kdy to číslo TŘI určuje úroveň téhle soutěže. Pro nás na Petříně to bylo a pořád je, opravdu velká věc. Z pěti úvodních kol jsme hráli zatím jen dvakrát venku a zatím se nestačíme divit. Napřed jsme vyrazili do Štěchovic, kde by úplně v klidu mohli hrát 1.B třídu, při nějakém velkém úsilí i snad 1.A třídu, ale že tam někdo dovolí hrát třetí nejvyšší soutěž v Česku mi hlava nebere. Příště se radši  převlíkneme doma, protože jejich šatny 2 x 4 m jsou opravdu třetiligové.

Teď v sobotu jsme vyrazili do Velvar. Cesta z Plzně nám docela utekla a těch 140 km bylo tak nějak v pohodě. Chvíli po nás přijeli taky z Plzně "domácí", pak jsme se převlékli v šatně, která byla dle mého navržená stejným architektem jako na Povltavské, vyběhli jsme na docela pěkné vesnické hřiště, přišlo možná 30 lidí, dalších cca 30 přijelo těch 140 km z Plzně a pískal to rozhodčí, který se do té třetí ligy taky musel nějak dostat, ale jak, je mi záhadou. Takže zopakuju hlášku Kefalína: "Prostě se mi to zatím všechno zdá tak nějak absurdní.".

A jdeme k fotbalu. Přesto, že mi to ještě teď bolí, že si nevezeme domů nic, tak musím říct, že jsme čelili opravdu velké kvalitě a hlavně dvojice Zeman, Štursa jsou hráči, kteří v téhle soutěži nemají co dělat a oba nám dělali obrovské problémy. Přesto jsme bojovali, vytvořili jsme si i pár tutovek, ale zatím nám to tam nepadá. Kluci ale zaslouží velkou pochvalu za výkon a to, že nám nevyšel výsledek se prostě ve fotbale stává. Gól jsme sice dostali po otočeném rohu, ale to, že jsme pak neuhlídali jednoduchou situaci na odrazu je naše chyba. V závěru jsme Velvary zmáčkli, měli jsme tam dvě obrovské šance na vyrovnání, asi jsme mohli kopat i penaltu, ale prostě nám to tam nespadlo. Každopádně jsme podali výkon za který se nemusíme stydět a musíme makat dál.

4. ČESKÁ FOTBALOVÁ LIGA, SKUPINA "A" - 5. KOLO - 8.9.2024 od 16:00, hřiště Jindřichův Hradec

J. HRADEC - PETŘÍN PLZEŇ
1:4

BRANKY
25' Šimáně
71' Trojan
76' Tříska
90' Trojan

SESTAVA
Edelman - Kulišan (75' Voves), Maxa, Mareš - Hofman (83' Jandoš), Salák, Tětek (67' Trojan), Urbánek, Vanc (67' Tříska) - Šimáně (83' Hájek), Frank

+ Pejřimovský

FOTKY ZE ZÁPASU

Béčko nezastihl úvod sezóny v úplně nejlepším výsledkovém laufu a v 5. kole čtvrté nejvyšší české soutěže jsme tak byli v roli předposledního týmu tabulky, který přes 2,5 hodiny cestoval na půdu posledního Jindřichova Hradce.

Do zápasu jsme vstoupili velmi dobře a hned v 1. minutě už se sám na bránu řítil Šimáně, který ale udělal o trochu delší kličku gólmanovi a z úhlu už poté nedokázal skórovat. Tato, dá se říct, střelecká nemohoucnost, se stala jednoznačným identifikátorem celého 1. poločasu i zápasu. Naši borci se dostali do přibližne 5-6 obrovských gólových šancí, ale uspěli jsme jen v jedné. Ve 25. minutě si domácí bohorovně rozehrávali odkop od brány, skluzem je vyrušil aktivní Frank a od něho se dostal míč k Šimáněmu, který se už z bezprostřední blízkosti nemýlil - 0:1. Domácí se za celý první poločas dostali asi jednou do nebezpečnější situace, kdy nakonec míč doputoval o pár čísel vedle naší svatyně.

Úvod druhé půle byl lehce vyrovnanější, domácí do něj dobře vstoupili a svoji snahu pečetili přímým kopem z hranice vápna, kdy domácí kanonýr Votava vyrovnal na 1:1. Následná pasáž hry, která se přelévala ze strany na stranu, vygradovala v 62. minutě krásným křižným pasem na Hofmana, který se prodral do vápna a tam byl ihned zastaven nedovoleným skluzem - penalta. K pokutovému kopu se postavil Frank a jeho pokus vystihl domácí brankář. Ten však míč vyrazil pouze přesně na nohu Vance, který měl před sebou jen ležícího brankáře, ale trefil tyč. Z obrovské, řekněme smůly, nás vysvobodil až střídající Trojan, který po přihrávce do vápna krásně vymetl šibenici zdejší branky - 1:2. O pět minut později jsme na pravé straně vykombinovali situaci až na Franka, který unikal sám po lajně a předložil krásnou nahrávku dalšímu střídajícímu hráči, osamocenému Třískovi, na zadní tyč - 1:3. Do konce zápasu už jsme zkušeně, i přes opět velmi nízký věkový průměr, domácí nepustili do šance a v 90. minutě pečetil naše vítězství svým druhým gólem Lukáš Trojan.

Pro kluky to tak byla obrovská vzpruha do další práce a doufejme, že jim to minimálně výsledkově půjde stejně dobře už příští týden.